Drodzy Rodzice,

Jak zwykle nie zwalniamy tempa i cały czas się rozwijamy. Nieustannie dokupujemy sprzęt w ramach Dotacji z UE. Dzięki temu już na dniach powstanie u nas tzw. SALA DOŚWIADCZENIA ŚWIATA.

Co to takiego?

Salą doświadczania świata nazywamy specjalnie wyodrębnione i zagospodarowane pomieszczenie przeznaczone do terapii integracji sensorycznej. Należy dołożyć wszelkich starań, aby było ono wyposażone w niezbędne urządzenia przeznaczone do stymulowania i rozwoju zmysłów. Należy stworzyć przestrzeń, w której dziecko będzie czuło się bezpiecznie, żeby za pomocą efektów świetlnych i łagodnych wibracji pobudzać podstawowe zmysły dziecka.

Taką też salę stanowi poniższa aranżacja. Opracowana przez ekspertów i terapeutów, znających doskonale potrzeby dzieci stanowi przykład odpowiednio zagospodarowanej sali integracji sensorycznej.

Pobyt w tak zagospodarowanej sali z pewnością dostarczy dzieciom z zaburzeniami przetwarzania zmysłowego wiele, różnych bodźców, które będą przez nich poznawane, badane i kontrolowane za pomocą wszystkich zmysłów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *